Miejsca nurkowe z brzegu

Abu Dabbab
Abu Dabbab

To bez wątpienia jedno z najsłynniejszych i najpiękniejszych spotów nurkowych w Marsa Alam. Zatoka ta, znana jest przede wszystkim ze swojego magicznego podwodnego świata, z niezliczoną ilością fascynujących morskich stworzeń i cudownymi barwnymi koralowcami.

Marsa Assalaya
Marsa Assalaya

Duża , naturalna zatoka o piaszczystym dnie. Bardzo dobrze ochroniona przed wiatrem i falami. Łatwe zejście, które opada poprzez połacie trawy morskiej w kierunku wspaniałych, kolorowych i pełnych życia raf. Coraz częściej można tu spotkać pasącego się diugonia.

Marsa Egla
Marsa Egla

Długa laguna o lazurowej wodzie i łagodnym zejściu. Po obu stronach laguny znajdują się rafy pełne podwodnych mieszkańców. W centrum spotu dywan z trawy morskiej - ulubione miejsce diugonga. Marsa Egla w dosłownym tłumaczeniu z arabskiego na polski oznacza Zatokę Krowy.

Abo Dabbor
Abo Dabbor

Wejście na spot przez szczelinę w klifie, mały tunel przechodzący w kanion za którym rozciągają się ściany północna i południowa rafy koralowej. Czasami przypływ powoduje silny prąd w szczelinie, dlatego spot zabezpieczony jest linami.

Abu Ghusun
Abu Ghusun

Jest to spot położony około 70 km na południe od Marsa Alam, dostępny z brzegu zarówno dla doświadczonych nurków, którzy mogą eksplorować wrak od środka (do zwiedzenia jest sterownia, maszynownia oraz ładownia), jak i dla tych początkujących.

Abu Sail
Abu Sail

Jeden z najpiękniejszych ogrodów koralowych w obrębie Marsa Alam, z dosyć wymagającym wejściem przez niewielką jaskinię. Strona północna to płytkie nurkowanie w wyjątkowym i imponującym ogrodzie koralowym, strona południowa to bogata ściana rafy.

Gebel El Rosas
Gebel EL Rosas

Wąska laguna z cudowną, bogatą w życie rafą po północnej i południowej stronie, łatwym wejściem do zatoki w głąb wybrzeża. W najgłębszym miejscu rafa kończy się na głębokości 60 metrów. Ścianę południową pokrywa nieregularna rafa, w której znajduje się kilka małych jaskiń.

Halg El Shoona
Halg EL Shoona

Wejście na spot poprzez mały naturalny basen oraz niewielki kanion. Rafy koralowe usytuowane są po obu stronach terenu. Mamy tutaj szanse na spotkanie z „grubymi rybami”, przy odrobinie szczęscia możemy spotkać orlenia czy rekina rafowego.

Kanion
Kanion

Wejście do kanionu i przepłynięcie przez jaskinie trwa około 7 minut aby dotrzeć do zewnętrznej rafy koralowej. Prawa i lewa cześć spotu porośnięta przepięknie miękkimi i twardymi koralowcami. Po środku połacie trawy morskiej gdzie pasą się żółwie zielone.

Marsa Murena
Marsa Murena

Za wąskim wejściem rozciąga się zatoka z pięknymi koralowcami oraz dużą ilością ryb. Na środku zatoki znajduje się łąka z trawą morską i lekko opadającym dnem. W północnej i południowej ścianie małe kaniony.

Marsa Samadai
Marsa Samadai

Duża, piaszczysta zatoka, łatwo osiągalna z brzegu. Zejście łagodnie opada poprzez połacie trawy morskiej. Znajdziecie tutaj wiele bloków koralowych bogatych w podwodne życie oraz łąkę z trawą morską po środku zatoki.

Shoona Bay
Shoona Bay

Mała zatoka z piaszczystym dnem, dobrze osłonięta od wiatru. Zatoka ta, składa się z części północnej, południowej oraz ogrodu koralowego, co umożliwia zrobienie trzech różnych nurkowań na jednym spocie.