Miejsca nurkowe z łodzi

Marsa Mobarak
Marsa Mobarak

Duża zatoka, w której można wykonać kilka różnych nurkowań. Na północy od zatoki znajduje się ogród koralowy, gdzie można wykonać nurkowanie w prądzie. Płytki koralowy ogród znajduje się pod miejscem cumowania łodzi. Rafę północną od południowej oddziela trawa morska. Przy południowej ścianie znajduje się kolejny duży ogród koralowy. Marsa Mobarak to zatoka z różnorodną podwodną fauną.

Dolphinhouse / Sha’ab Samadai
Dolphin House (Sha’ab Samadai)

Dom delfinów nazywany również Sha’ab Samadai. Jedno z najsłynniejszch miejsc nurkowych w Marsa Alam. Pełna życia rafa (1,4 km długości i 1 km szerokości) w kształcie podkowy jest miejscem, w którym możemy spotkać delfiny i tworzy naturalnie chronioną lagunę, w której nie można nurkować. Piękne ściany z miękkimi i twardymi koralami. Wiele ergów i słupów koralowych.

Elphinstone
Elphinstone

Oryginalną egipską nazwę „Sha’ab Abu Hamra” zawdzięcza czerwonej linii na horyzoncie, przyjętej przez profil pustynnych wzgórz. Jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych na świecie. Klejnot w koronie raf Marsa Alam. Czasami prądy o niesamowitych prędkościach sprawiają, że jest to miejsce nurkowe odpowiednie tylko dla zaawansowanych nurków. Spot znany jest z możliwości nurkowania z rekinami.

Koraffi
Koraffi

Koraffi to oryginalne nazwisko rodziny, która wybudowała Port Ghaleb. W tym miejscu wybudowana jest także ich prywatna willa. Rafa przy tej ścianie sięga 10 m. a następnie znajduje się tutaj odcinek bloków koralowych, które rozciągają się do głębokości 25m.

Sha'ab Marsa Alam
Sha'ab Marsa Alam

790-metrowa rafa położona 4 km od brzegu. Ze względu na swoją długość, rafa oferuje kilka profili nurkowych. Duży ogród koralowy znajduje się na północno-zachodniej części a mniejszy po wschodniej stronie. Na 14 metrach leży wrak małego statku.